Käytännön veneilykurssit olivat kauden 2016 menestys!

Kaudella 2016 koulutimme 50 veneilijää käytännön veneilytaidoissa

Kauden 2016 käytännön veneilytaitojen koulutuksissa 50 veneilijää

Tälle kaudelle veneilykurssimme olivat niin kysyttyjä, että kauden aikana aikataulutimme uusia kursseja aikaisempien kurssien täytyttyä.

Käytännön purjehduskoulutuksiin osallistui 24 purjehtijaa. Sen lisäksi purjehtijoita osallistui Kaarinan kansalaisopistossa järjestämäämme purjehduksen teoriakoulutukseen.

Käytännön moottoriveneilyssä koulutimme 26 veneilijää. Näistä kolmea veneilijää pääsimme kouluttamaan heidän omilla veneillään. Koulutuksessa keskityttiin silloin oman veneen käsittelyn vahvistamiseen ja uusien ajatusten löytymiseen asiakkaan omassa veneilyharrastuksessa.

Kaudella 2017 pyrimme tarjoamaan vähintään yhtä paljon kursseja sekä moottoriveneilijöille että purjehtijoille. Kaarinan kansalaisopiston purjehduskursseille ilmoittautua voit jo nyt Kaarinan kansalaisopiston sivuilla.

Kauden 2017 omien kurssiemme aikataulut päivitetään sivuillemme tammikuusta alkaen.

Seuraile siis sivujamme ja ilmoittaudu ajoissa mukaan!

Vastaa